Spaudoje

Viduržiemis, bet jau teka klevų sula

Praėjusį savaitgalį Kelmės rajone Butkiškėje gyvenančiai žolininkei Kristinai Šilinskienei bičiulis pragręžė klevų. Nors viduržiemis, klevų sula jau po truputį teka.

Po šalčių prasidėjo atlydys, todėl, pasak žolininkės, nieko nuostabaus, kad sula pradėjo bėgti. Klevų sula pasileidžia tuomet, kai dienomis laikosi pliusinė temperatūra, o naktimis – lengvas minusas.

„Sula labai skani, saldi, tikras energijos, vitaminų šaltinis. Tai – pirmoji gamtos dovana, puiki naujiena. Kai pradeda bėgti klevų sula, pagerėja ir nuotaika. Tikiu, kad viskas bus gerai, gyvensime. Kiek truks – ir beržų sulos sulauksime, ir pirmųjų purpurų“, – džiugia naujiena dalijosi Kristina Šilinskienė.  

Pernai žolininkė klevų sulos skanavo labai panašiu metu – pirmieji saldieji lašai ištekėjo sausio 29-ąją. Yra buvę metų, kuomet sula pradėdavo lašėti net sausio pradžioje, jei ilgai laikydavosi teigiama  temperatūra. Įprastai klevų sula pradeda tekėti vasarį. 

Apie tai rašoma: https://www.agroeta.lt/vidurziemis-bet-jau-teka-klevu-sula?fbclid=IwAR3nncRedSQVa1CJVvf6xMpfzSxO2AIThVLL3lt4JZdpxYJJvtEG95Jty08

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *