Spaudoje

Žolininkė pagamino muilą-milžiną

Kristina Šilinskienė kosmetikos gamybos patalpose šaltuoju būdu gamino į muilą-milžiną. Muilui pagaminti buvo sunaudota net 14 kilogramų alyvuogių aliejaus, 7 kilogramai kokosų aliejaus, 7 890 gramų  distiliuoto vandens ir 3 100 gramų NaOH (natrio hidroksido). Spalvai suteikti panaudota 100 gramų dilgėlių lapų miltelių.

muilsbaigtas

Maždaug 32 kilogramų muilo masė supilta į dėžę ir palikta stingti mažiausiai pora dienų. Tuomet žolininkė muilą ketina išimti, jis bus tiksliai pasvertas, išmatuotas. Muilas-milžinas pretenduoja į Lietuvos rekordą.

Kristina Šilinskienė sakė, jog ji svarsčiusi, kam reiktų gaminti didžiulį muilo gabalą. „Kilo mintis, jog muilas galėtų būti milžinų simbolis. Lietuvoje apie milžinus yra daugybė padavimų, sakmių, yra išlikusių milžinkapių. Norėjau, kad milžinų įvaizdis ir simbolis lietuvių etninėje kultūroje iškiltų iš praeities šešėlių į šiandieną. Juk milžinas – tai ne tik didelės fizinės jėgos, bet gal tai gali būti ir mūsų tautos žmonių dvasinės didybės simbolis“, – svarstė žolininkė.

You may also like...